LIVE HOLANDË-ANGLI/ Menjëherë dy zëvendësime, skuadrat në kërkim të biletës për në finale (VIDEO)

live holande angli menjehere dy zevendesime skuadrat ne kerkim te biletes per ne finale videoHolanda do të përballet kundër Anglisë në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, takim i vlefshëm për raundin gjysmëfinal të Kampioantit Europian 2024.

angli holande

Holanda vjen pas fitores 2-1 kundër Turqisë në çerekfinale, dhe është tërësisht e karikuar për t’u rikthyer në një finale të një kompeticioni madhor për herë të parë pas 14 vitesh. Tulipanët kanë hedhur në fushën e lojës ekipin më të mirë, sepse e dinë që sonte do të kenë përballë ekipin më të fortë në letër që kanë pasur deri më tani.

Nga ana tjetër, Anglia vjen pas dy fitoreve tepër delikate kundër Zvicrës dhe Sllovakisë. “3 Luanët” kanë dalë jashtë pritshmërive në këtë turne, duke treguar një lojë të dobët dhe shpesh herë kanë vënë në diskutim kualifikimin. Në fillim të kompeticionit ata shiheshin si pretendent, parashikim që filloi edhe u shua me kalimin e kohës. Sonte kanë shansin e artë që të prekin finalen e dytë radhazi.

LIVE: HOLANDË – ANGLI 1-1

Simons 7′ / Kejn 18′

KOMENTI LIVE:

79′ Saka gjen rrugën e rrjetës, por goli anulohet për pozicion jashtë loje (VIDEO) 

77′ Më rrezikshëm Holanda në këto minuta, provon me Simons, por tentativa e tij ishte qendrore.

72′ Bellingham ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar në mesfushë.

65′ Pranë golit Holanda me Van Dajk, por vendimtare ndërhyrja e portierit Pikford (VIDEO) 

55′ Minuta të qeta, ende asnjë rast i rrezikshëm në këtë fraksion të dytë loje.

46′ Pjesa e dytë nis me dy zëvendësime, largohet Malen në fushë Veghorst te Holanda, largohet Triper vendin e tij e merr Shou tek Anglia.

Mbyllet pjesa e parë! 

45′ Akordohen 3 minuta shtesë!

39′ Foden provon me një gjuajtje të rrezikshme drejt portës, por ndalet nga portieri.

31′ Kësaj here ishte Foden që i shkoi shumë pranë golit, por u ndal nga shtylla (VIDEO) 

30′ Minuta emocionuese, traversa i mohon golin mbrojtësin Dumfris. (VIDEO) 

23′ Dumfris bën heroin dhe largon topin mbi vijë fatale, duke i mohuar golin Fodenit. Shpëton për mrekulli Holanda. (VIDEO)

18′ GOOOOL ANGLIA 1-1/ Vendoset baraspesha, Kejn nuk gabon nga 11-metra, duke shndërruar në gol 11-metërshin. (VIDEO) 

16′ Penallti me VAR për Anglinë, pas ndërhyrjes së gabuar me taka të Dumfris ndaj Kejn. (VIDEO) 

13′ Anglia provon të kundërpërgjigjet me Kejn, por tentativa e tij nga distanca grushtohet nga portieri.

7′ GOOOOL HOLANDA 1-0/ Zhbllokohet sfida, Simons realizon një gol fantastik nga jashtë zonës duke shtangur portierin Pikford (VIDEO) 

4′ Dueli nis me një rritëm të kënaqshëm, me të dyja skuadrat që shfaqen kërkuese në këto minuta të para.

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE

HOLANDA (4-3-3): Verbrugen; Dumfris, De Vrij, Van Dajk, Ake; Shuten, Simons, Reijnders; Malen, Depaj, Gakpo | Trajner: Ronald Kuman

ANGLIA (3-4-3): Pikford; Guehi, Stouns, Uoker; Tripier, Rajs, Maino, Saka; Bellingham, Kejn, Foden | Trajner: Gareth Sauthgejt

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts