LIVE/ I pandalshëm Broja, sulmuesi përsëri protagonist me gol (VIDEO)
Sauthempton synon të vazhdojë rezultatet pozitive në Premier Ligë, por përballë ka një kundërshtar të vështirë si Brentford.

broja

Armando Broja tashmë është kthyer tashmë në titullar të padiskutueshëm dhe do të udhëheqë sulmin në ndeshjen e sotme. Kjo ndeshje pritet të jetë emocionuese. Brentford deri më tani ka grumbulluar 23 pikë, ndërsa Sauthempon me 2 pikë më pak.

 Armando Broja përsëri protagonist në Premier Ligë. Sulmuesi realizoi golin e 3-1 pas një kundërsulmi të skuadrës së tij. Ky ishte goli i pestë për 20 vjeçarin këtë sezon në kampionat.

LIVE SAUTHEMPTON-BRAJTON 3-1

5’Bednarek, 37’Fernadnez(augotol), 49’Broja/ 23’Janelt

FORMACIONET ZYRTARE

broja

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.