LIVE INTER-ROMA/ Pjesa e dytë fillon me gol, Lautaro siguron fitoren e zikaltërve (VIDEO)

Inter luan sot përball Romës në “San Siro” një nga ndeshjet më të rëndësishme në luftën për titullin kampion, me Zhoze Murinjon që rikthehet në Milano me objektivin për të marrë pikë në kuadër të luftën për një vend në Champions.

inter roma

Tek Interi rikthehet si titullar në kampionat njeriu i momentit pas dy-golëshit ndaj Milanit, Lautaro Martinez, i cili së bashku me Edin Xhekon do të udhëheqin sulmin zikaltër. Inzagi i beson përsëri mesfushës me tre, udhëhequr nga Brozoviç

Te Roma, Zhoze Murinjo i beson Tami Abraham në majën e sulmit, i mbështetur nga El Sharaui dhe Pelegrini, në kërkim të një rezultatit pozitiv në “San Siro”.

Inter 3-0 Roma

30′ Dumfrais, Brozoviç 40′, Lautaro 52′

Komenti Live:

52′ GOOOOL Inter. Lautaro shënon me një goditje të pandalshme me kokë.

46′ Starton pjesa e dytë.

45+2 Përfundon pjesa e parë.

40′ Gooool Inter. Brozoviç shënon me një goditje që shkon në trekëndësh, asnjë shans për portierin.

30′ Goooool Inter. Dumfrais finalizon një aksion spektakolar.

28′ Cfarë shansi për Romën. Mançini nuk gjen dot portën me një goditje me kokë.

20′ Mikitarjan provon nga distanca. Goditja e tij përfundon pak centimetra larg shtyllës.

18′ Çalhanoglu provon të gjejë golin me një goditje nga distanca, përgjigjet Rui Patrisio.

1’ Starton sfida

FORMACIONET:

CapturePANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.