LIVE Itali-Spanjë / Përballje spektakolare, nis gjysmëfinalja në “San Siro”
Duke filluar nga ora 20:45, mbrëmja do të dhurojë një supersfidë ndërmjet Italisë dhe Spanjës për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.

itali spanje

Mançini dhe Enrike do të përplasin brirët sërish pas 4 muajsh kur u përballën për herë të fundit në gjysmëfinalen e Kampionatit Europian. Në finale shkuan “axurrët” vetëm falë penalltive pasi koha e rregullt rezervoi një barazim 1-1. Italisë nuk i hiqet mendja nga finalja e Europianit në vitin 2012 kur iberikët i shkatërronin me rezultatin 4-0 duke kërkuar me doemos hakmarrjen.

Italia vjen dhe si favorite për shkak të statusit kampion Europe, me Mançinin që do të kërkojë të arrijë finalen për të siguruar trofeun e dyte më axurrët në pak muaj. Sa i përket formacioneve, Mançini ka surprizuar duke ulur në stol Kielinin dhe duke zgjedhur dyshen Bastoni-Bonuçi, ndërsa Luis Enrike i ka besuar sulmin Ojarzabalit pasi Morata është i dëmtuar.

LIVE ITALI-SPANJE 0-0

ITALIA-Donaruma, Di Lorenco, Bastoni, Bonuçi, Emerson, Barela, Zhorzhinjo, Verrati, Kieza, Bernardeski, Insinje, Trajner: R.Mançini

SPANJA: Unai Simon, Aspilikueta, Laporte, Torres, Alonso, Koke, Buskets, Gavi, Sarabia, Ojarzabal, Torres, Trajner: L.Enrike

foramcionet

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.