LIVE JAPONI-KOSTA RIKA/ Nis dueli, aziatikët duan të konfirmohen pretendentë

Dueli mes Japonisë dhe Kosta Rikës ka marrë një vëmendje shumë të veçante sot pasi të gjithë duan të shohin nëse Japonia është realisht aq e fortë sa u shfaq përballë Gjermanisë, apo ai thjesht ishte një rezultat surprizë.

japonikosta rika

Aziatikët tronditën skuadrën gjermane me një lojë të shkëlqyer në pjesën e dytë duke fituar me meritë dhe duke e vënë veten në një pozicion shumë të favorshëm për të vazhduar rrugëtimin e tyre në Botëror.

Bie në sy se në ndeshjen e sotme trajneri Morijasu ka lënë në stol jo vetëm Kubo e Sakai, por edhe një nga protagonistët e ndeshjes me Gjermaninë, Asano, i cili pritet të ketë përsëri minuta në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj një ekipi i cili do të përpiqet të bëjë rezultat për të shlyer humbjen 7-0 përballë Spanjës.

LIVE JAPONI-KOSTA RIKA 0-0

NGJARJET KRYESORE:

1′ Nis dueli në Grupin E.

FORMACIONET ZYRTARE

sadasda

WhatsApp Image 2022-11-26 at 11.09.34 PM

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *