LIVE| Kategoria e Parë, “Play Out”/ Elbasan shpërthen në gola, Flamurtari dhe Oriku në avantazh. Ja rezultatetLuhen duke filluar nga ora 15:00, 4 ndeshje në Kategorinë e Parë, të vlefshme për fazën “Play Out”, në të dyja grupet.

topi-kategoria-e-pare

Në grupin B, Flamurtari pret Lushnjën dhe një tjetër humbje mund t’i sjellë shumë probleme vlonjatëve. Gjithashtu Elbasani luan derbin me Turbinën, ku objektivi është vetëm një, fitorja.

Në grupin A për “Play Out”, Partizani B përballet me Besëlidhjen, që e ka thuajse të sigurt qëndrimin, ndërsa Oriku pret në shtëpi kryesuesit e Erzenit.

REZULTATET LIVE:

Grupi A

Partizani B-Besëlidhja 0-0

Oriku-Erzeni 1-0

Qejvani 47′ 

Grupi B

Flamurtari-Lushnja 1-0

Diamanti 38′ 

Elbasani-Turbina 3-1

Karati 35′ , Dushaj 57′, Da Silva 60′ / Hasa 65′ 

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *