LIVE| Kosovë-Greqi/ Përballje emocionuese në “Fadil Vokrri”, dardanët kërkojnë fitoren e radhës

Mbrëmjen e sotme Kosova ka zbritur në fushë për tu përballur me Greqinë në kuadër të sfidave eliminatore të Botërorit “Katar 2022”.

nn

Fitorja minimale 0-1 ndaj Gjeorgjisë ka rritur entuziazmin në kampin dardan të cilët shpresojnë për një tjetër triumf mbrëmjen e sotme ndaj helenëve. Nga ana tjetër, Greqia ka grumbulluar vetëm 2 pikë në dy ndeshje, duke mos e provuar shijen e fitores ende në Grupin B.

Për këtë ndeshje, tekniku Shaland do të ketë në dispozicion dhe yllin e skuadrës Milot Rashica, i cili mungoi në sfidën e parë me Gjeorgjinë për shkak të rregullave anti-covid që parashikon Premier Liga.nSë bashku me Rashicën në sulm do të jetë dhe sulmuesi shtatlartë Vedat Muriqi dhe Lirim Kastrati.

LIVE: KOSOVË-GREQI 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

ff

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.