LIVE| Kosovë-Lituani/ “Dardanët” realizojnë sërish, Vedat Muriqi dyfishon rezultatin (VIDEO)

Ka startuar në orën 20:45, miqësorja mes Kosovës dhe Lituanisë. Një situatë aspak e qetë në kampin e “dardanëve”, teksa ditën e djeshme u përjashtua porteri Muriç, për arsye disiplinore, ndërkohë që Rrahmani është larguar nga grumbullimi për shkak të një lëndimi.

bandicam 2021-03-24 20-43-43-891

Të dy trajnerët Bernard Shaland dhe Urbonas, kanë bërë publike formacionet zyrtare, se si do të rreshtohen skuadrat. Tekniku i Kosovës, i ka besuar portën Ujkanit dhe jo gardianit të Tiranës, Visar Bekaj. Sulmi i “dardanëve” duket tepër i frikshëm në letër, ku do të përbëhet nga Rashica, Zeneli dhe Muriqi.

Ndërkohë për sa i përket Lituanisë, skuadra mike ka në dispozicion edhe futbollistin e Kukësit, Baravikas, i cili do ta nisë ndeshjen nga stoli.

LIVE: KOSOVË-LITUANI 2-0

Zeneli 27′ , Muriqi 63′

Goli i Muriqit on Vidnews.

FORMACIONET ZYRTARE:

KOSOVA:

kOSOVA

LITUANIA:

LITUANIA

PANORAMASPORT.AL

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *