LIVE| Kroaci-Skoci/ Kroatët shënojnë me gjuajtjen e parë në kuadrat, shpërthen festa në ”Hampden Park” (VIDEO)


Duke filluar nga ora 21:00 po luhet sfida Kroaci-Skoci e vlefshme për ndeshjen e fundit në Grupin D.

vlasic

Të dyja skuadrat vijnë me shanse reale për kualifikim në këtë sfidë duke marrë parasysh se një 3 pikësh i fituar mbrëmjen e sotme do t’i ngjiste në kuotën e 4 pikëve dhe më pas do të prisnin  përfundimin e sfidave në grupet e tjera për të parë nëse mund të kualifikohen në raundin e 1/8-ve.

Ballkanasit janë nënkampionë bote, por kanë shfaqur një formë shumë të dobët në këtë Kampionat duke grumbulluar vetëm 1 pikë në dy ndeshje. Nga ana tjetër, Skocia vjen me moral të fortë pas barazimit me Anglinë dhe do të tentojë gjithçka në sfidën kundër kroatëve.

Trajneri Daliç do të tentojë gjithçka duke hedhur në fushë disa emra të njohur si Modriç, Perisiç, Kovaçiç e Lovren ndërsa ishullorët mbështeten tek kapiteni i skuadrës njëkohësisht dhe mbrojtësi i Liverpulit, Andrju Robertson.

LIVE| KROACI-SKOCI 1-0

17′ Vlasiç

KOMENTI LIVE

17′ Gooooooooool Kroacia 1-0/ Kroatët tregon cinikë, shënojnë me daljen e dytë përpara. Pas një krosimi në zonë Perisiç ul bukur një top me kokë për Vlasiç. 

16′ Kroatët të rrezikshëm në daljen e parë përpara, portierit Marshallah kupton gjithçka dhe largon topin me këmbë nga zona.

10′ Adams provon portën me një gjuajtje nga jashtë zone, por goditja e tij shkon ngjitur me shtyllën.

7′ Më agresive Skocia në minutat e para, prezenca e tifozëve thelbësore për ta për vetë faktin se luajnë në shtëpi.

3′ E nisin vrullshëm skocezët, fitojnë dy goditje nga këndi në 3 minutat e para.

1′ Ka startuar sfida, skocezët luajnë topin e parë nga mesfusha.

FORMACIONET ZYRTARE

Kroacia: Livakoviç, Juranoviç, Lovren, Vida, Gvardiol, Kovaçiç, Brozoviç, Perisiç, Modriç, Vlasiç, Petkoviç, Trajner: Z.Daliç

Skocia: Marshall, Roberston, Tiernei, Hanlei, MekTominai, Odonell, MekGrin, MekGregor, Armstrong, Adams, Dajks, Trajner: S.Klark

kroaia

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *