LIVE| Kualifikueset e Botërorit/ Harkimi perfekt i Berishës, Kosova në avantazh ndaj Gjeorgjisë (VIDEO)

Kosova është duke u përballur pasditen e sotme në transfertën e vështirë kundër Gjeorgjisë teksa pretendimet për dardanët në këtë sfidë janë të mëdha.

bandicam 2021-09-02 17-53-13-465

Kosova nuk ka mundur të sigurojë asnjë pikë në dy ndeshjet e para në grup duke pësuar dy humbje radhazi ndaj Spanjës dhe Suedisë. Për këtë  motiv, dardanët duhet të bëjnë maksimumin kundër dy kundërshtarëve më të lehtë në letër në Grupin B, Greqisë dhe Gjeorgjisë.

Trajneri Shaland u pa mjaft i irrituar në konferencën për shtyp të mbajtur pak ditë më parë duke kërkuar ndryshim nga skuadra e tij. Kundër Gjeorgjisë, Kosova do të zbresë me një formacion tërësisht sulmues, pasi trajneri Shaland ka zgjedhur lojtarët më në formë të momentin.

Risia në sulm është Elbasan Rashani i cili është në superformë me skuadrën e tij Klermontin në Francë ku ka shënuar 3 gola dhe ka dhënë një asist në 2 ndeshje. Së bashku me Rashanin në sulm do të jenë dhe Vedat Muriqi e Lirim Kastrati, ndërsa kapiten do të jetë Amir Rrahmani.

LIVE: GJEORGJI-KOSOVË 0-1

Khoçolava 18′ (autogol)

KOMENTI LIVE:

18′ GOOOOOOL KOSOVA 0-1/ Zhbllokohet sfida! Autogoli i vendasve kalon në avantazh “dardanët”. Pas një harkimi të Berishës, lufton bukur aty Muriqi, duke detyruar kundërshtarin të shkaktojë autogol. 

12′ Zëvendësim i detyruar te Gjeorgjia largohet Kiteshvili, në lojë Xhigauri.

10′ Start i qetë, mungojnë rastet e rrezikshme në portat respektive.

3′ Kosova provon ta nisë në sulm ndeshjen, ku Rashani depërton bukur nga e majta, por mbyllet në momentet e fundit nga mbrojtësit vendas.

1′ Ka nisur sfida në Batumi të Gjeorgjisë! 

FORMACIONET ZYRTARE

gjeorgjia

kosova

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *