LIVE KUKËSI-TIRANA / Seferi nuk gabon, barazohen shifrat falë VAR-it (VIDEO)

Do të startojë në orën 19:45, në stadiumin “Loro Boriçi”, supersfida e javës së 9-të në Kategorinë Superiore, Kukësi-Tirana.

KUKESI TIRANA

Skuadra bardheblu kërkon që të vijojë me ecurinë e gjatë të rezultateve pozitive teksa kërkojnë fitoren edhe ndaj Kukësit e cila vjen pas një humbjeje kundër Skënderbeut.

LIVE KUKËSI-TIRANA 1-1
49′ Milunoviç / 82′ (p) Seferi

MINUTË PAS MINUTE

82’ GOOOL Tirana. Shënon Seferi me penallti.

79’ Beshiraj gjen hapësirë nga e djathta dhe harkon në zonë, pas një goditje me kokë është Peposhi i cili prek topin me dorë. Pas dy minutash, Koçi sinjalizohet nga VAR dhe ai shkon të shohë pamjet, duke dekretuar në fund penallti.

77’ Bahtiri zë vendin e Gj, Taipit në fushën e lojës.

72’ Beshiraj është lëvizja e radhës te bardheblutë, duke zënë vendin e Ismajlgecit.

70’ Në goditjen pasardhëse nga këndi, Milunoviç me kokë i afrohet edhe ai golit, por sfera përfundon jashtë katërkëndorit të Bekajt.

69’ I afrohet përsëri golit Kukësi. Peposhi kalon në krahun e djathtë dhe gjuan, por gjen devijimin e Hoxhallarit.

59’ Pikërisht sulmuesi anglez largohet nga fusha e lojës për t’i bërë vend Gjumsit, ndërsa Toli i lë vendin Hotit në radhët e bardhebluve.

57’ Ngo mundohet të shënojë me një roveshatë, por nuk ka shënjestrën për të gjetur portën e Tafas.

50’ Menjëherë një mundësi për Tiranën për të barazuar shifrat, pas një mosmarrëveshje mes Hilës dhe Tafas, por mbrojtja e Kukësit arrin të largojë rrezikun në momentin e fundit.

49’ GOOOL Kukësi. Basha bën gjithçka mirë në krahun e djathtë dhe pason në qendër për Milunoviç, i cili pak hapa larg portës nuk gabon. Kontrolli i VAR konfirmon golin e verilindorëve.

46’ Nis pjesa e dytë e ndeshjes me zëvendësime në radhët e të dy ekipeve. Domi dhe Gavazaj i lënë vendin në fushë Peposhit dhe Feizhaos te Kukësi. Ndërkohë, Përgjoni hyn në fushë në vend të Behiratçe te bardheblutë.

45’+2’ Mbyllet pjesa e parë me barazim pa gola.

45’+1’ Aksion i rrallë i Kukësit që përfundon me një gjuajtje të Ndrecës nga e majta. Bekaj devijon jashtë.

45′ Jepet 1 minutë shtesë.

44’ Seferi mundohet të shpërthejë në krahun e djathtë. Tafas del me shpejtësi dhe bën gjënë më të sigurt duke larguar sferën në anësore.

40’ Kombinim i bukur mes Totre, Seferit dhe Ngo në hyrje të zonës. Vetëm kthimi mbrapa i De Lukas eviton një gjuajtje në portën e Tafas, i cili kishte dalë pak nga katërkëndori.

34’ Prej disa minutash loja është plotësisht nën kontrollin e Tiranës, e cila krijon më shumë duke zhvendosur manovrën në gjysmëfushën e kuksianëve.

31’ Vjen mundësia e parë e mirë e ndeshjes për Tiranën, me Ngo i cili gjuan nga një distancë e afërt por ndalet nga Tafas.

28’ Ngo ul topin mjaft mirë për Limajn i cili gjuan në ecje e sipër, por në mënyrë të gabuar dhe Tafas kontrollon.

24’ Shumë kujdes nga të dy skuadrat, nuk ka asnjë hapësirë për të rrezikuar para portave përkatëse deri tani.

18’ Harkim interesant i Najdovskit në zonë, përsëri del Tafas duke kontrolluar situatën.

12’ Taipi mundohet të rrezikojë portën nga distanca, shënjestra është plotësisht e gabuar dhe topi përfundon jashtë.

10′ Gjuajtje e Seferit nga jashtë zonës, sfera fluturon mbi tarversën e portës së Tafas.

7’ Milunoviç i shmanget pozicionit jashtë loje dhe del para Bekajt, ndërhyn portieri i cili i heq topin nga këmbët .

3’ Dy raste radhazi për Tiranën me top të gjatë fillimisht për Seferin e më pas për Ngo. Por Tafas është i vëmendshëm me daljet e tij duke kontrolluar sferën para sulmuesve bardheblu.

1’ Nis ndeshja në “Loro Boriçi”.

FORMACIONET ZYRTARE –

KUKËSI – Tafas; Ndreca, Lulaj, Domi, Hila, De Lukas, Gavazaj, Sh. Taipi, Gj. Taipi, Milunoviç, BashaTrajner: Diego Longo.

TIRANA – Bekaj; Hoxhallari, Najdovski, Behiratçe, Ismajlgeci; Totre, Limaj, Toli; Toshevski; Seferi, Ngo. Trajner: Orges Shehi.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.