LIVE| Laçi-Teuta/ Nis pjesa e dytë, kurbinasit në avantazh falë Mazrekajt (VIDEO)
Ka startuar në orën 13:45, në stadiumin e qytetit të Laçit, sfida Laçi-Teuta, e vlefshme për javën e 8-të në Kategorisë Superiore.

bandicam 2021-11-07 13-46-58-931

Në këtë takim skuadra kurbinase kërkon vazhdimësinë pas dy fitoreve radhazi në kampionat, ndërsa skuadra durrsake kërkon fitoren pas barazimit me Kastriotin në javën e kaluar, por edhe për të ruajtur hapin e kryesuesve të Tiranës.

LIVE | LAÇI 1-0 TEUTA

Mazrekaj 42′

KOMENTI LIVE –

79′ Laçi pretendon sërish për penallti teksa Guindo pas një kontakti Me Xhekson rrëzohet, por arbitri akordon vetëm goditje dënimi. Xhekson ndëshkohet me karton të kuq duke lënë durrsakët me 10 lojtarë!

76′ Kurbinasit pretendojnë për penallti, ku Regi Lushkja rrëzohet në zonë pas një kontakti me portierin Pano Qirko.

75′ Teuta kryen zëvendësim ku largohet Reuben Akuah në vendin e tij, Sebino Plaku.

69′ Laçi bën zëvendësimin e dytë teksa largohet i dëmtuar Deliu dhe në vendin e tij futet Qato.

64′ Laçi kryen zëvendësimin e parë teksa largohet Adolf Selmani dhe aktivizohet Ledio Beqja.

63′ Laçi shfaqet rrezikshëm teksa Ademi pas një krosi në zonë nga goditja e dënimit humbet shansin e artë pas pritjes nga Pano Qirko.

51′ Adolf Selmani ndëshkohet me karton të verdhë pas mbajtjes nga fanella ndaj Guindos dhe mbrojtësi i kurbinasve humbet takimin e ardhshëm ndaj Partizanit në transfertë.

50′ Julian Shehu dhe Albano Aleksi ndëshkohen me karton të verdhë. Mesfushori i Teutës humbet sfidën e ardhshme ndaj Skënderbeut.

46′ Nis fraksioni i dytë i lojës! Teuta shkelmon topin e parë të 45 minutave të dyta.

PËRFUNDON PJESA E PARË!

45′ Arbitri i katërt ka akorduar 2 minuta shtesë!

42′ GOOOOL LAÇI 1-0! Skuadra kurbinase zhbllokon rezultatin falë një goditje dënimi nga Mentor Mazrekaj ku me një gjuajtje-kros topi përfundon në fundin e rrjetës pa u devijuar nga asnjë futbollist.

41′ Laçi pretendon për penallti teksa Regi Lushkja pas një kontakti që kishte me Adolf Selmanin rrëzohet në zonën e rreptësisë. duke pretenduar për një penallti.

30′ Akuah ndëshkohet me karton të verdhë pas një goditje që shkaktoi ndaj kundërshtarit, dhe mesfushori humbet sfidën e ardhshme ndaj Skënderbeut.

23′ Deliu ka provuar portën me një super goditje dhe topi përfundon shumë pranë shtyllës së djathtë të portierit Qirko.

22′ Akuah shkakton faull ndaj Regi Lushkjes në një pozicion të rrezikshëm për kurbinasit.

20′ Të dyja skuadrat janë kërkuese teksa po mundohen që të gjejnë hapësirat për realizim.

14′ Teuta shfaqet rrezikshëm teksa nëpërmjet një goditje dënimi Kallaku kroson në zonë, por Selmani humbet një rast të artë për të shënuar golin e ish-it.

3′ Laçi kalon në avantazh me Guindo, por arbitri kryesor Ferataj e ka aknuluar si pozicion jashtë loje.

1′ Starton sfida! Laçi shkelmon topin e parë të ndeshjes.

FORMACIONET ZYRTARE –

LAÇI: Dajsinani, Roganoviç, Ignjatoviç, Malota, Ziko, Shehu, Deliu, Lushkja, Ademi, Mazrekaj, GuindoTrajner: Mirel Josa.

TEUTA: Qirko, Todorovski, Selmani, Ivanoviç, Xhekson, Aleksi, Akuah, Kallaku, L.Vila, Koubemba, GrudaTrajner: Edi Martini.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.