LIVE| Lacio-Inter/ Mbyllet pjesa e parë, zikaltrit i falen golit të Perisiç (VIDEO)
Java e 8-të e Serisë A do të dhurojë një superpërballje si ajo ndërmjet Lacios dhe Interin që do të ndeshen pasditen e sotme

lacio inter

Të dyja skuadrat vijnë me objektivin e qartë fitoren pasi ndeshje të tilla nuk luhen vetëm për pikë, por edhe për prestigj.

Zikaltrit triumfuan në ndeshjen e fundit në kampionat ndaj Sasuolos, ndërsa Lacio u turpëruar nga Bolonja duke u mundur 3-0.

Kjo sfidë, do të jetë e veçantë për trajnerin Simoe Inzagi që rikthehet si kundërshtar në Olimpiko për herë të parë në 22 vite.

LIVE/ LACIO-INTER 0-1

Perisiç 13′ (pen)

FORMACIONET ZYRTARE

LACIO: Reina, Marusiç, Luiz Felipe, Patrik, Hysaj, Milinkoviç-Saviç, Leiva, Basiç, Felipe Anderson, Imobile, Pedro, Trajner: M.Sarri

INTER: Handanoviç, Skriniar, De Vraj, Bastoni, Darmian, Barela, Brozoviç, Galiardini, Di Marko, Perisiç, Xheko, Trajner: S.Inzagi

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.