LIVE| Liga e Europës/ MbylleN pjesët e para! Milani shtang Junajtidin, kuqezinjve i anulohen 2 gola (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Do të luhen duke filluara nga ora 18:55,  4 ndeshjet e  Ligës së Europës, të vlefshme për fazën e 1/8-ve.

AC-Milan-UEL-H-Ro16

Padyshim vëmendja është te sfida me aromë Championsi, Mançester Junajtid-Milan. Dy skuadrat e mëdha europiane, përplasen mes tyre në “Old Trafford” në Angli. Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja skuadrat, pavarësisht se ato vijnë me shumë mungesa në këtë ndeshje.

Përballje tjetër interesante është edhe ajo mes Slavia Pragë dhe Rejnxhërs, apo edhe Ajaks-Jang Bojs.

REZULTATET LIVE:

Junajtid- Milan 1-0

Dialo 50′

Ajaks-Jan Bojs 0-0

Dinamo Kiev- Vijareal 0-1

Torres 30′

Slavia Pragë-Rejnxhërs 1-1

Stanciu 7’/ Helander 36′

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *