LIVE LIGA E KAMPIONEVE / Mbape krijon dhe Mesi finalizon, PSG hap përsëri ndeshjen (VIDEO)
Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampioneve mund të ndihmojnë që të jepet një ide më e qartë se cilat skuadra do të vazhdojnë më tej në rrugëtimin e tyre në këtë turne.

champions

Nuk lejohen më gabime për disa ekipe me shumë pretendime të cilat kanë lënë pikë rrugës, ndaj në ndeshjet e sotme është e rëndësishme sidomos të mos dalin të mundur ekipe si Inter e Milan që rrezikojnë shumë nëse nuk marrin tre pikët.

REZULTATET LIVE

GRUPI A
PSG-LAJPCIG 3-2
10′ Mbape, 67′, 74′ (p) Mesi / 28′ Andre Silva, 57′ Mukiele

GRUPI C
AJAKS-DORTMUND 4-0
11′ (ag) Rojs, 25′ Blind, 57′ Antoni, 72′ Haler

GRUPI D
INTER-SHERIF 3-1
35′ Xheko, 58′ Vidal, 67′ De Vraj / 52′ Thil

SHAKHTAR DONJETCK-REAL MADRID 0-4
38′ (ag) Krivtsov, 51′, 56′ Vinicius, 65′ Rodrigo

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI A
PSG-LAJPCIG 21:00

sadad

GRUPI B
ATLETIKO MADRID-LIVERPUL 21:00

sdsdsdssddd

PORTO-MILAN 21:00

ddddddddd

GRUPI C
AJAKS-DORTMUND 21:00

asasasas

GRUPI D
INTER-SHERIF 21:00

sdfdfdddfdf
SHAKHTAR DONJETCK-REAL MADRID 21:00

dddfdfdfd

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.