LIVE LIGA E KAMPIONEVE/ Në fushë edhe Barcelona, vjen goli i parë i mbrëmjes
Ndeshjet e sotme të Ligës së Kampioneve fillojnë me dy sfida interesante, ky spikat padyshim ajo e Barcelonës e cila do të mundohet të sigurojë pikët e para për të mos e parë veten jashtë garës për kualifikimin e mëtejshëm.

champions

Katalanasit përballen me Dinamo Kiev në ndeshjen e sotme në “Kamp Nou” dhe duke parë situatën në grup, i duhet vetëm një fitore për të pasur përsëri në kontroll fatin e vet. Por trajneri Kuman ka bërë përsëri lëvizje në rreshtimin e ekipit, duke lënë jashtë Ansu Fati, edhe pse ky i fundit ishte në formë të shkëlqyer në kampionat në fundjavë.

Ndërkaq, ndeshja tjetër mes Salcburgut dhe Volfsburgut, do të tregojë nëse austriakët janë me të vërtetë pretendentë për të vërë mrekullinë e radhës në Europë.

REZULTATET LIVE 

GRUPI E
BARCELONA-DINAMO KIEV 1-0
36′ Pike

GRUPI G
SALCBURG-VOLFSBURG 1-1
3′ Adejemi / 15′ Nmeça

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI E
BARCELONA-DINAMO KIEV 18:45

barcelona dinamo kiev

GRUPI G
SALCBURG-VOLFSBURG 18:45

salcbutg volfsburg

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.