LIVE LIGA E KAMPIONEVE/ Spektakël i bavarezëve, Levandovski realizon golin e dytë. Lukaku nderon Çelsin, ja të gjitha rezultatet (VIDEO)





Ndeshjet e Ligës së Kampioneve në darkë ofrojnë duele shumë interesante, ku padyshim bie në sy ajo e Grupit E të turneut mes Barcelonës dhe Bajern Mynih.

uefa-champions.league-21-22-logo (2)

Ndeshja e fundit mes 2 skuadrave u mbyll me një 8-2 historik në favor të bavarezëve, të cilët duan që të përsëritin një fitore për të nisur sa më mbarë grupin. Nagelsman ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm për momentin, duke aktivizuar edhe talentin Musiala nga minuta e parë. Ndërsa te Barcelona, shpresat janë të dyshja holandeze De Jong-Depaj që të sigurojë golat në këtë sfidë.

REZULTATET LIVE

GRUPI E

BARCELONA-BAJERN MYNIH 0-2

Myler 34′ , Levandovski 56′ 

DINAMO KIEV-BENFIKA 0-0

GRUPI F

VIJAREAL-ATALANTA 1-1

Trigueros 39′ / Frojler 6′ 

GRUPI G

LILË-VOLFSBURG 0-0

GRUPI H

ÇELSI-ZENIT 1-0

MALMO-JUVENTUS 0-3

Aleks Sandro 23′ , Dibala 43′ (p), Morata 45+1′ 

KANË PËRFUNDUAR: 

Sevija-Salcburg 1-1

Jang Bojs-Mançester Junajtd 2-1

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI E

BARCELONA-BAJERN MYNIH

bARCA

DINAMO KIEV-BENFIKA

Dinamo Kiev - Benfika

GRUPI F

VIJAREAL-ATALANTA

Vijareal-Atalanta

GRUPI G

LILË –VOLFSBURG

Lile-Volfsburg

GRUPI H

ÇELSI-ZENIT

Celsi-Zenit

MALMO – JUVENTUS

jUVENTUS

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.