LIVE LIGA E KOMBEVE/ Holandë-Belgjikë luajnë finale, Franca për të mos pësuar fatin e Anglisë. Mësoni rezultatet në kohë reale

Ndeshjet e darkës në Ligën e Kombeve dhurojnë disa duele me të vërtetë të zjarrta pasi në lojë janë 2 vende në katërshen finale të turneut, por edhe gara e ndezur për të mos rënë në Ligën B.

LIGA E KOMBEVE3

Holandë-Belgjikë është një finale e mirëfilltë mes dy ekipeve, me “tulipanët” që kanë avantazhin e 3 pikëve dhe u mjafton të evitojnë një humbje me 3 gola diferencë për të siguruar vendin e parë në grup.

Ndërkohë, Danimarkë-Francë sheh çuditërisht skandinavët të luajnë për katërshen finale, ndërsa francezët të luajnë për të mos rënë në Ligën B, siç bëri Anglia vetëm 2 ditë më parë.

REZULTATET LIVE

LIGA A, GRUPI 1

Austri-Kroaci 1-1
9′ Baumgartner / 7′ Modriç

Danimarkë-Francë 2-0
34′ Dolberg, 39′ Skov Olsen

LIGA A, GRUPI 1

Holandë-Belgjikë 0-0

Uells-Poloni 0-0

LIGA C, GRUPI 1

Ishujt Faroe-Turqi 0-0

Luksemburg-Lituani 0-0

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *