LIVE LIGA E KOMBEVE/ Italia kalon në avantazh me Raspadorin, ndiqni rezultatet në kohë reale (VIDEO)

Ndeshjet e sotme të Ligës së Kombeve kanë në Ligën A dy përballje shumë interesante pasi në fushë është “grupi i ferrit”.

uefa-nations-league-the-state-of-play-heading-into-the-final-matchday

Anglia, e cila ka prerë biletën dhe në edicionin e ardhshëm do të luajë në Ligën B, do të përballet me Gjermaninë në një sfidë për prestigj, pasi asnjë prej këtyre skuadrave nuk mund të arrijë në katërshen finale për trofeun.

Ndërkohë, Italia luan në transfertë ndaj Hungarisë në Budapest një finale të vogël pasi në rast fitoreje, do të sigurojë praninë në katërshen që luan vitin tjetër për trofeun e Ligës së Kombeve.

REZULTATET LIVE

LIGA A, GRUPI 3

Angli-Gjermani 0-0

Hungari-Itali 0-1
27′ Raspadori

GOLI I RASPADORI

LIGA B, GRUPI 3

Rumani-Bosnjë Hercegovinë 1-0
38′ Man

Mali i Zi-Finlandë 0-0

LIGA C, GRUPI 4

Gjibraltar-Gjeorgji 0-1
19′ (p) Kvaratskelia

Maqedoni e Veriut-Bullgari 0-0

LIGA D, GRUPI 2

San Marino-Estoni 0-1
38′ Anier

FORMACIONET ZYRTARE

LIGA A, GRUPI 3

Angli-Gjermani

sdfsdfsdfsdfsdf

Hungari-Itali

 sdfsdfsdfdsffff

LIGA B, GRUPI 3

Rumani-Bosnjë Hercegovinë

sdsdsdsd

Mali i Zi-Finlandë asdasdasdasdas

LIGA C, GRUPI 4

Gjibraltar-Gjeorgji

sdfsdfsdfsfff

Maqedoni e Veriut-Bullgari

 sdfsdfaaf

LIGA D, Grupi 2

San Marino-Estoni ASAsS

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *