LIVE| Liverpul-Junajtid/ Vendasit të papërmbajtshëm, shënojnë edhe golin e dytë me Salah (VIDEO)

Tridhjetenëntë tituj kampionë zbresin sot në “Anfield”, kur Mançester Junajtidi të vizitojë shtëpinë e Liverpulit dhe të rikuperojë ndeshjen e javës së 30-të të Premier Ligës. Me një fitore, “Reds”-at do të ngjiteshin në krye të klasifikimit +2 nga rivalët e Sitit, por duke luajtur një ndeshje më shumë. 

1579374214_901015_1579374317_noticia_normal_recorte1

Liverpuli nuk mposhtet në 7 përballjet e fundit në Premier Ligë me Mançester Junajtidin (4 fitore, 3 barazime). “Djajtë” nuk kanë shënuar në 4 prej 5 transfertave të fundit në “Anfield” në Premier Ligë: tri prej këtyre ndeshjeve kanë përfunduar 0-0. Goli i fundit i Junajtidit në këtë përballje është shënuar nga Xhesi Lingard në humbjen 3-1 në dhjetor 2018.

LIVE| LIVERPUL-MANÇESTER JUNAJTID 2-0

Diaz 5′, Salah 22′

GOLI I SALAH: 

GOLI I DIAZ: 

FORMACIONET ZYRTARE: 

Liverpul: Alison; Aleksandër-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinjo, Henderson, Tiago; Salah, Mane, Diaz.

Mançester Junatjid: De Gea, Van-Bisaka, Meguajër, Lindelof, Xhons, Dalot, Pogba, Matiç, Bruno Fernandez, Elanga, Rashford.

Livepul-Junajtid1579374214_901015_1579374317_noticia_normal_recorte1

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.