LIVE Man Siti-Sporting/ “Qytetarët” e kthejnë në stërvitore duelin e kthimit, Guardiola hedh në fushë dhe portierin 36-vjeçar (VIDEO)


Mançester Siti dhe Sporting Lisbona luajnë ndeshjen e kthimit mes tyre, të vlefshme për fazën me eliminim të Champions-it. Megjithatë kjo ndeshje ka pak histori dhe me shumë gjasa “Qytetarët” do të kualifikohen për në raundin tjetër.

siti

Fitorja 5-0 në ndeshjen e kaluar lë shumë pak vend për të shpresuar për Sporting Lisbonën, që megjithatë do të kërkojë të bëjë një paraqitje sa më dinjitoze në këtë kompeticion kaq madhor. Në këtë ndeshje Pep Guardiola ka bërë rotacin duke parë rezultatin e ndeshjes së kaluar.

LIVE: MANÇESTER SITI – SPORTING LISBONË 0-0

KOMENTI LIVE:

47′ Mançester Siti gjen rrugën e rrjetës, por goli anulohet nga VAR-i për pozicion jashtë loje.

45′ Mbyllet pjesa e parë!

39′ Rasti më i mirë i ndeshjes. Sulmuesi i Mançester Sitit, Rahim Sterling gjendet i vetëm përballë portierit dhe tentoi ta befasonte duke kaluar topin mbi të, por nuk ja doli

LIVE MANÇESTER SITI-SPORTING LISBONË 0-0

p

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.