Live Mançester Junajtid-Sauthempton/ Arbitri iu “ngrin” buzëqeshjen vendasve, anulohet goli i dytë (VIDEO)
Ka startuar në orën 13:30, në stadiumin “Old Trafford”, sfida Mançester Junajtid-Sauthempton, e vlefshme për javën e 25-të në Premier Ligën angleze.

ARMANDO BROJA 2

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja është sërish titullar, ku pas paraqitjes mbresëlënëse me gol ndaj Totenhemit, së fundmi do të kërkojë të vendosë një rekord historik për klubin e tij këtë sezon, duke u bërë lojtari U-20 i Sauthemptonit i cili shënon më shumë gola.

LIVE MANÇESTER JUNAJTID-SAUTHEMPTON 1-1

21′ Sanço/ 48′ Adams

Goli i anuluar i Kristiano Ronaldos

Broja driblon në mënyrë spektakolare mbrojtësin Meguajër dhe përballë portierin zgjedh të pasoj në qendër. Një rast shumë i mirë për të

Kundërshtari e kapi prej fanelle, por nuk mundi ta ndalte Brojën. Shqiptari i shkon pranë një super goli por goditja e tij u prit nga De Gea

Goli i Adams

Junajtid shënon golin e dytë me Pogbanë, por goli anulohet pasi Kristiano Ronaldo ishte në pozicion jashtë loje në momentin që dha asistin

Goli i Sanços

Kundërsulm perfekt i Mançester Junajtid me sulmuesin Sanço, i cili u gjet i vetëm përballë portierit, por nuk arriti të shënonte. Ky ishte rasti më i mirë i ndeshjes deri më tani

Broja driblon me lehtësi kundërshtarin e tij dhe jep një kros të bukur në zonë, por që nuk shfrytëzohet nga shokët e skuadrës

FORMACIONET ZYRTARE –

FOR 1

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *