LIVE Milan-Inter/ Fillon derbi, skuadrat luajnë gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë


Përsëri derbi të Milanos, përsëri spektakël. Milani dhe Interi do të përballen mbrëmjen e sotme në sfidën e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë. Një përballje mes “titanësh”, të cilët nuk po kalojnë një periudhë të mirë.

derbi

Kjo vlen më shumë për Interin me zikaltërit që kanë pësuar një rënie të pakuptueshme, dhe ishte ajo humbje në derbi 1-2 përballë kuqezinjve që futi në kaos të besuarit e Inzagit. Megjithatë një fitore do tu ngrinte moralin lojtarëve dhe do t’i kthente në rrugën e sukseseve.

Milani nga ana tjetër ka marrë dy barazime radhazi në kampionat dhe nuk kanë mundur që shkëputen në vendin e parë, që tani mbahet nga Napoli. Ekipi i Piolit ka treguar se di të vuajë dhe të godasë në momentin e duhur, siç bëri në derbin e kaluar.

Një sfidë për hakmarrje, por dhe për të dalë nga kriza. Milan-Inter premton spektakël mes dy prej skuadrave më prestigjioze të futbollit botëror.

LIVE MILAN-INTER 0-0

Rasti i Teo Hernandez

FORMACIONET ZYRTARE

for

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.