LIVE| Milan-Inter/ Starton pjesa e dytë, San Siro përgatitet për një tjetër 45 minutësh të zjarrtë (VIDEO)
Duke filluar nga ora 20:45, e gjithë Italia dhe jo vetëm do të jetë më sy nga derbi i Madoninës, Milan-Inter.

milan inter

Kuqezinjtë vijnë pas një forme fantastike në kampionat ku në 11 ndeshje nuk e kanë provuar ende shijen e humbjes. Pioli ka arritur të krijojë një grup ku mbizotëron harmonia, dhe Milani po bën shumë mirë këtë sezon.

Nga ana tjetër, Interi duke se ka lënë prapa sikletet, dhe është rikthyer fuqishëm ndeshjet e fundit. Zikaltrit numërojnë 3 fitore radhazi në kampionat dhe Champions, ndërsa ndaj Milanit do të kërkohet vazhdimësia.

Inzagi do të hedhë nga minuta e parë mesfushorin Hakan Çalhanoglu i cili vjen si një ish në këtë takim, pasi kaloi katër sezone te kuqezinjtë.

LIVE| MILAN-INTER 1-1

De Vraj (autogol) 17’/ Çalhanoglu (p) 11′ 

FORMACIONET ZYRTARE

fm

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.