Live Napoli-Inter/ Super pritje e Handanoviçit, vendasit pranë avantazhit (VIDEO)
Napoli-Inter është krye ndeshja e kësaj jave në Serinë A. Të dy skuadrat janë ndër pretendentët kryesorë për të fituar titullin kampion dhe një fitore në këtë ndeshje, do t’i jepte një goditje të fortë kampionatit

NAPOLI INTER

Zikaltërit vijnë nga fitorja në Kupën e Italisë ndaj Romës me rezultatin 2-0 dhe kanë siguruar biletën për në gjysmëfinale. Megjithatë akoma djeg ajo humbje në kampionat përballë Milanit dhe në rast të një tjetër disfate sot, atëherë ata do të komplikonin renditjen e tyre,

Napoli nga ana tjetër gjendet në vendin e dytë me vetëm 1 pikë larg Interit. Skuadra e Spaletit vjen pas tre fitoreve radhazi në Serinë A dhe synon të vazhdojë me këtë ritëm.

LIVE NAPOLI-INTER 1-1

7′ Insinje/ 47′ Xheko

Super pritja e Handanoviç

Rast i mirë për Napolin. Sulmuesi Osimen gjen mundësinë për të goditur topin, por portieri i Interit, Handanoviç arrin të largojë rrezikun

Një krosim nga Dumfris përfundon tek Xheko, i cili godet me kokë por topi përplaset në trupin e mbrojtësit. Për fatin e tij sfera i rikthehet në këmbë dhe boshnjaku shënon

Rasti i Dumfris

Rasti i Insinjes

Shtylla e Zielinskit, Napoli pranë golit të dytë

De Vrij ndërhyri ndaj sulmuesit të Napolit, Osimen. Arbitri shkoi të shikonte me VAR këtë moment dhe akordoi penallti. Nga pika e bardhë kapiteni Lorenco Insinje u tregua i saktë

FORMACIONET ZYRTARE

NAPOLI-INTER

for

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.