LIVE NORVEGJI-KOSOVË/ Haland nuk fal, thyhet shpejt mbrojtja dardane (VIDEO)

live norvegji kosove haland nuk fal thyhet shpejt mbrojtja dardane video

Kosova do të përballet kundër Norvegjisë, në një ndeshje miqësore që do të zhvillohet në orën 19:00, në qytetin e Oslos të kombëtares nordike.

kosovau21-estoniau21-1-585x381

Është thjesht një miqësore prestigji, duke qenë se asnjë nga të dy kombëtaret nuk kanë mundur dot të kualifikohen për në Kampionatin Europian 2024.

Megjithatë një takim që duhet shijuar, duke marrë parasysh edhe se një nga sulmuesit më të mirë të botës, Erling Haland do të jetë në majë të sulmit kundër dardanëve.

REZULTATI LIVE | NORVEGJI-KOSOVË 1-0

15′ GOOOOOOOL NORVEGJIA. Erling Haland nuk fal dhe me goditjen e parë drejtë portës arrin të thyejë mbrojtjen dardane dhe portierin Bekaj. (VIDEO)

1′ Starton takimi në Oslo.

FORMACIONET ZYRTARE:

Norvegjia (4-2-3-1): Niland; Uolf, Ostigard, Hançe-Olsen, Ajer; Berge, Torstvedt; Bob, Larsen, Odegard; Haland | Trajner: Stejl Solbaken

Kosova (4-3-3): Bekaj; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada; Idrizi, Emerllahu, Berisha; Zhegrova, Muriqi, Rashani | Trajner: Franko Foda

bandicam 2024-06-05 18-04-45-086

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts