LIVE| Partizani-Kastrioti/ Ka startuar pjesa e dytë, skuadrat në kërkim të golit të avantazhit (VIDEO)Luhet duke filluar nga ora 16:00, ndeshja mes Partizanit dhe Kastriotit e vlefshme për javën e 28-të në Kategorinë Superiore.

bandicam 2021-04-17 16-01-06-853

Të kuqtë e Ilir Dajës do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, pasi kjo do i afronte edhe më shumë me kreun e renditjes që mbahet nga skuadra e Teutës. Nga ana tjetër, krutanët e drejtuar nga Ramazan Ndreu, do të kërkojnë surprizën, teksa do të kënaqeshin dhe me një barazim.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet që do të kërkojnë të dalin me kokën lart nga fusha. Trajneri Ilir Daja nuk ka bërë asnjë ndryshim te Partizani i tij, kurse Kastrioti në sulm luan me Dacin.

LIVE| Partizani-Kastrioti 1-1

Hakaj 30’/ Daci 4′

KOMENTI LIVE:

57’ Zëvendësim i dyfishtë te Kastrioti! Largohen Mehmeti dhe Moraes, për t’i lënë vendin Okebugu dhe Rezit.

55’ Krosim i rrezikshëm nga Jasir Asani, provon Zhunior me kokë, por del Hidi dhe fiton goditje dënimi.

46′ Menjëherë në sulm Kastrioti, teksa fitojnë një goditje dënimi në hyrje të zonës, gjuan Bardhi , por e ndal Hoxha.

Starton pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë!

30’ GOOOOOL PARTIZANI 1-1/ Çfarë supergoli nga Esin Hakaj, i cili pas kombinimeve sepktakolare me Çinarin dhe Bardhin, lëshon një gjuajte të bukur me të majtën, për ta ndalur në fundin e rrjetës.

21’ Krosim i rrezikshëm nga Murataj nga goditja e këndit, rrëmujë në zonën e Kastriotit, por largon Bardhi në momentin e fundit.

12’ Tjetër mundësi e mirë për Kastriotin. Është Bardhi i cili pasi merr një top në zonë, quan me të parën, por pret Hoxha.

4’ GOOOOOL KASTRIOTI 0-1/ Krutanët surprizojnë skuadrën e Dajës! Daci përfiton nga një top i mbetur në zonë, pasi u përplas te Belica dhe gjuan menjëherë duke e ndalur në fundin e rrjetës.

Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

Partizani: Hoxha, Belica, Hakaj, Bitri, Broja, Mala, Bardhi, Murataj, Asani, Çinari, Stenio. Trajner: I. Daja.

Kastrioti: Hidi, Çela, Neziri, Shkalla, Rami, Bardhi, Moraes, Daci, Prodani, Merhmeti, Zhivanaj. Trajner: R. Ndreu

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.