LIVE| Partizani-Kastrioti/ Shtangen “demat”, Daci kalon krutanët në avantazh (VIDEO)Luhet duke filluar nga ora 16:00, ndeshja mes Partizanit dhe Kastriotit e vlefshme për javën e 28-të në Kategorinë Superiore.

bandicam 2021-04-17 16-01-06-853

Të kuqtë e Ilir Dajës do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, pasi kjo do i afronte edhe më shumë me kreun e renditjes që mbahet nga skuadra e Teutës. Nga ana tjetër, krutanët e drejtuar nga Ramazan Ndreu, do të kërkojnë surprizën, teksa do të kënaqeshin dhe me një barazim.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet që do të kërkojnë të dalin me kokën lart nga fusha. Trajneri Ilir Daja nuk ka bërë asnjë ndryshim te Partizani i tij, kurse Kastrioti në sulm luan me Dacin.

LIVE| Partizani-Kastrioti 0-1

Daci 4′

KOMENTI LIVE:

4’ GOOOOOL KASTRIOTI 0-1/ Krutanët surprizojnë skuadrën e Dajës! Daci përfiton nga një top i mbetur në zonë, pasi u përplas te Belica dhe gjuan menjëherë duke e ndalur në fundin e rrjetës.

Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

Partizani: Hoxha, Belica, Hakaj, Bitri, Broja, Mala, Bardhi, Murataj, Asani, Çinari, Stenio. Trajner: I. Daja.

Kastrioti: Hidi, Çela, Neziri, Shkalla, Rami, Bardhi, Moraes, Daci, Prodani, Merhmeti, Zhivanaj. Trajner: R. Ndreu

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.