LIVE Partizani-Skënderbeu/ Starton pjesa e dytë në Elbasan, skuadrat kërkojnë me ngulm fitoren (VIDEO)

Partizani pret Skënderbeun në “Elbasan Arena”, në sfidën e javës së 29-të të “Abissnet Superiore”. Të dyja skuadrat janë në kërkim të fitores për dy objektiva të ndryshëm.

bandicam 2022-04-17 16-40-59-239

Partizani tani do të luaj shansin e fundit për të arritur Europën, pas eliminimit përballë Vllaznisë nga Kupa.

Nga ana tjetër, Skënderbeu do të mundohet të shfrytëzojë matematikën, e cila është e vetmja gjë që e mban në lojë për të qëndruar në Superiore.

REZULTATI LIVE:

PARTIZANI 0-0 SKËNDERBEU

KOMENTI LIVE:

76’ Zëvendësim te Skënderbeu. Largohet Dumfur dhe në vendin e tij futet Kosta Vangjeli.

75’ Rrapaj lëshon një gjuajtje me të djathtën që shkon rrafsh me tokën, por Rexhepi e ndal më së miri atë top.

73’ Mala kroson topin nga një goditje dënimi, por Mirosalvjev nuk godet mirë me kokë.

67’ Duket se ka probleme dhe për Albion Marku, i cili lë fushën. Në vendin e tij futet Murataj.

66’ Korçarët pretendojnë për një tjetër 11-metërsh, pasi Moraes iu vendos dora nga Stenio Jr. brenda zonës, gjë që solli ndërprerjen e ndeshjes.

64’ As edhe një rast i rrezikshëm këto minuta të luajtura në pjesën e dytë, me të dyja skuadrat që mundohen të mos gabojnë.

61’ Zëvendësim te Partizani. Largohet Cara dhe në vendin e tij Mirosalvjev.

59’ Zguro lëshon një krosim të bukur në zonë, por Bitri e largon në goditje këndi duke evituar një moment të rrezikshëm.

53’ Sadriu mban nga fanella Skukën. Goditje dënimi për Partizanin.

46’ Starton pjesa e dytë!

45+1′ Mbyllet pjesa e parë!

45’ Gjyqtari i katërt akordon vetëm 1 minutë shtesë.

41’ Skuka merr një top të bukur brenda zonës, por në një pozicion të mirë për shënim, lëshon një gjuajtje të lehtë që përfundon në duart e Rexhepit.

39’ Dumfur ndëshkohet me karton të verdhë pas një ndërhyrje të gabuar. Lojtari do të humbasë sfidën e radhës me Egnatian.

34’ Mara lëshon një gjuajtje me të djathtën nga goditja e dënimit, por tentativa e tij shkon jashtë kuadratit.

31’ Berisha humbet shansin e artë, i cili nuk finalizon mirë me kokë përballë Alban Hoxhës.

29’ Loja është e përqendruar në mesfushë, me të dyja skuadrat që nuk duan të rrezikojnë.

21’ Eneo Bitri merr një krosim nga Marku dhe lëshon një gjuajtje me kokë, por nuk e gjen dot portën e mbrojtur nga Rexhepi.

15’ Pas konsultimit me VAR, Beqiri vendos të vazhdojë lojën. Nuk ka penallti për Skënderbeun.

14’ Berisha rrëzohet brenda zonës dhe korçarët pretendojnë për një 11-metërsh, por gjyqtari vendos të vazhdojë lojën.

8’ Rrapaj lëshon një gjuajtje nga jashtë zone, por tentativa e tij përfundon jashtë kuadratit.

4’ Zguro shkakton një ndërhyrje të parregullt ndaj Skukës. Goditje dënimi për Partizanin.

1’ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Belica, Marku, Matondo, Skuka, Stenio Jr., Mala, Cara, Hadroj, Bitri, Rrapaj.

Trajner: Dritan Mehmeti

SKËNDERBEU: Rexhipi, Zguro, Gonçalves, Berisha, Pinto de Moraes, Pusi, Mara, Sadriu, Frashëri, Dumfur, Shehi.

Trajner: Skënder Gega

WhatsApp Image 2022-04-17 at 4.31.39 PM

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *