LIVE| Partizani-Teuta/ Mbyllet pjesa e parë, vendos goli i Pepi Gjorgiev (VIDEO)

Duke filluar nga ora 16:45, Partizani dhe Teuta do të përballen me njëra-tjerën për javën e 10-të të “Abissnet Superiore”.

ndeshja

Është një sfidë mjaft e komplikuar për të dyja ekipet pasi luhet vetëm për fitore, duke marrë parasysh dhe formën jo të mirë që janë përballur javët e fundit. Një sfidë ku nuk ka të avantazhuar, pasi çdo rezultat përveç fitores do të prishte shumë punë.

Sa i përket formacioneve, Ilir Daja do të zbresë në fushë me një formacion 4-3-3 duke hedhur nga minuta e parë më të mirët që ka në dispozicion.

Ndërsa Martini, i është përgjigjur me të njëjtën monedhë, ky sytë do të jenë nga njeriu i momentit Lorenco Vila që ndëshkoi Skënderbeun me dopietë javën e kaluar.

LIVE| PARTIZANI-TEUTA 0-1

26′ Gjorgiev

KOMENTI LIVE

Mbyllet pjesa e parĂ«! Vendos goli i Pepi Gjorgiev qĂ« i jep shpresĂ« TeutĂ«s pĂ«r fitore nĂ« kĂ«tĂ« takim. 

45+3′ Emiliano Vila mbetet i dëmtuar pas një goditje nga Emiliano Musta që tentoi krosimin në zonë.

45′ Gjyqtari i katërt akordon 4 minuta shtesë.

45′ Vjen dhe gjuajtja e parë nga Tedi Cara, sulmuesi provon me një diagonale, por shumë larg portës së Teutës.

44′ Provon dëshpërimisht Partizani për të gjetur golin e barazimit, por sulmi i të kuqve lë për të dëshiruar në këto minuta, përveç Stenio Zhunior që është i kudondodhur.

40′ Herald Marku ndëshkohet me karton të verdhe pas një ndërhyrje në dëm të Sherif Kallakut.

36′ Superaksion i Partizani! Zhunior merr bukur një top, pason me thembër për Malën, por goditja e këtij të fundit shkon ngjitur me portën e Teutës. Rast i mirë për të kuqtë.

34′ Zhuniro shkakton faull gjatë një tentative për të goditur topin me kokë. Teuta merr fryme duke nisur topin me Qirkon nga zona.

29′ Pas 3 minutash konsultim me VAR-in, gjyqtari Kreshnik Bajramaj konfirmon golin e Teutës. Të kuqtë rinisin takimin nga mesi i fushës.

26′ GOOOL Teuta 0-1/ DurrsakĂ«t nĂ« avantazh, Gjorgiev ndĂ«shkon tĂ« kuqtĂ« me njĂ« diagonale tĂ« bukur me tĂ« majtĂ«n. Pritet konfirmimi nga VAR pĂ«r pozicionin e sulmuesit nĂ« rastin e golit. 

21′ E pabesueshme çfarë rasti humbet Teuta, ku pas një vertikalizimi nga mesfusha, asnjëri prej lojtarëve nuk arriti të mposhte portierin Teqja.

20′ Nisin sërish reshjet e dendura në “Elbasan Arena”. Ndeshja luhet mes pellgjeve të ujit.

16′ Ka “Fair Play në fushë, mjeku i Partizanit kujdes për Pano Qirkon.

14′ Kaos në zonë, Stenio Zhunior godet me kokë, por përplaset me Albano Aleksin dhe Pano Qirkon. Aleksi i shtrirë në mesfushë, kërkohet ndihma e mjekëve.

13′ Belica hap bukur një top për Zhunior, por Ivanoviç e dërgon në goditje nga këndi.

12′ Bie ritmi i ndeshjes, skuadrat tentojnë të dalin para me duele në mesfushë.

6′ Tjetër goditje nga këndi për Partizanin, skuadra e Dajës më kërkuese këto minuta.

5′ Aleksi provon një top në thellësi për Gjorgiev, por sulmuesi serb nuk arrin ta kontrollojë siç duhet, duke çuar dëm një mundësi të mirë.

2′ Partizani e nis vrullshëm takimin, të kuqtë fitojnë menjëherë dy goditje nga këndi.

1′ Starton sfida, Teuta shkelmon topin e parë nga mesi i fushës.

Takimi nis me 1 minutĂ« heshtje nĂ« kujtim tĂ« viktimave tĂ« tĂ«rmetit qĂ« ndodhi nĂ« 26 nĂ«ntor 2 vite mĂ« parĂ«. 

FORMACIONET ZYRTARE

PARTIZANI: Teqja, A.Marku, Belica, Sembene, Musta, H.Marku, Rrapaj, Kaçe, Mala, Cara, Stenio Zhunior, Trajner: I.Daja

TEUTA: Qirko, Xhekson, Ivanoviç, Selmani, Idrizaj, Aleksi, Kallaku, Akuah, E.Vila, Gjorgiev, L.Vila, Trajner: E.Martini  

ArbitĂ«r kryesor – Kreshnik Bajramaj (TiranĂ«)

Asistent i parĂ« – Nertil Bregasi (TiranĂ«)

Asistent i dytĂ« – Egin Doda (TiranĂ«)

ArbitĂ«r i katĂ«rt – Emanuela Rusta (Elbasan)

VAR – Kreshnik Cjapi (Fier)

AVAR – Ani Koçiaj (TiranĂ«)

protokolli

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.