LIVE| PSG-Barcelona/ Pjesë e parë dramatike, Mesi shënon eurogol dhe humbet penallti (VIDEO)

Ka startuar në orën 21:00, sfida PSG-Barcelona, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligë së Kampionëve. Barcelona vjen pas humbjes së turpshme 4-1, duke kërkuar të bëjë një “remuntada” e cila duket pothuajse e pamundur për ekipin e Kuman, por që historia ka treguar të kundërtën.

paris-saint-germain-vs-barcelona-ok

Pothuajse e njëjta situatë ka ndodhur në vitin 2017, ku Barcelona e drejtuar nga spanjolli, Luiz Enrike do të bënte një ndër përmbysjet më spektakolare në historinë e futbollit, duke fituar ndeshjen me rezultatin 6-1 e cila vinte nga një humbje 0-4 nga ndeshja e parë.

Sonte edhe nën syrin e presidentit të ri, Joan Laporta, djemtë e Koeman do kërkojnë të shkruajnë historinë për herë të dytë. Tre dhëmbshi i sulmit Mesi-Grizman-Dembele duhet të japin maksimumin sonte ndaj parizienëve të cilët nuk vijnë për të luajtur në mbrojtje. Për sa i përket PSG-së, trajneri Poçetino, i ka besuar rapartin ofensiv, Mbapesë, Drakslerit dhe Ikardit.

LIVE: PSG – BARCELONA 1-1

Mbape 30′ (p) / Mesi 37′

PENALLTIA E HUMBUR E MESIT: 

SUPERGOLI I MESIT: 

GOLI I MBAPE ME PENALLTI:

FORMACIONET ZYRTARE: 

HY

PANORAMASPORT.AL

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *