LIVE Shkupi-Ballkani/ Fillon dueli mes dy ekipeve shqiptare për një vend në grupet e Ligës së Konferencës


Panoramasport.al/ Shkupi pret në shtëpi Ballkanin në sfidën e parë “play-off” të Ligës së Konferencës, me të dyja skuadrat që do të kërkojnë historinë për t’u kualifikuar në fazën e grupeve të turneut më të ri europian.

shkupi-ballkani

Ekipi maqedonas vjen në këtë fazë pasi nuk arriti të kualifikohej përballë Shamrok Roversit në raundin gjysmë-final të kualifikueseve të Ligës së Europës.

Nga ana tjetër, skuadra e drejtuar nga Ilir Daja erdhi këtu pasi arriti të eliminonte Klaksvikun në raundin më parë.

Të dyja ekipet do të ndeshen fort për të marrë një rezultat pozitiv që në ndeshjen e parë.

LIVE Shkupi-Ballkani 0-0

NGJARJET KRYESORE

4’ Shkupjanët janë më ngulmues duke bërë presing të lartë dhe duke vendosur në vështirësi që në start skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja.

1’ Nis dueli në Shkup.

FORMACIONET ZYRTARE:

 asfsf

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.