LIVE SHQIPËRI-LIHTENSHTEJN/ Nis miqësorja e parë përgatitore për Europianin, Silvinjo teston disa nga emrat e rinj

live shqiperi lihtenshtejn nis miqesorja e pare pergatitore per europianin silvinjo teston disa nga emrat e rinj

Shqipëria luan sot ndeshjen e parë miqësore përgatitore para Euro 2024 përballë Lihtenshtejnit, me trajnerin Silvinjo që do të kërkojë të shohë në veprim disa prej futbollistëve të grumbulluar.

asddsaasdasadsads

Trajneri ka bërë të qartë se do të shihte në veprim disa lojtarë që kishin luajtur më pak me klubet e tyre apo me ekipin Kombëtar e kështu, në fushë nga minuta e parë ka hedhur një formacion “miks” mes atyre që kanë qenë titullarë të zakonshëm dhe alternativave.

Bie në sy aktivizimi nga minuta e parë i Brojës në majë të sulmit, por edhe i Hoxhës në të majtën. Ndërkohë, Balliu e nis si titullar në krahun e djathtë të prapavijës, me Gjasulën e vendosur para mbrojtjes në vendin që mban zakonisht Ramadani.

LIVE SHQIPËRI-LIHTENSHTEJN 0-0

NGJARJET KRYESORE

7’ Pas një goditje nga këndi, topi devijohet dhe shkon te Gjasula i cili nuk koordinohet siç duhet dhe gjuan mbi traversë. (VIDEO)

5’ Broja nuk përfiton në zonë nga një top i larguar keq nga mbrojtja teksa del me gjithë sferën jashtë vijës fundore.

3’ Që në minutat e parë është plotësisht Shqipëria në kontroll të topit, në kërkim të hapësirave për të rrezikuar, teksa kundërshtarët janë të kthyer me të gjithë lojtarët në mbrojtje.

1’ Nis dueli në Hungari.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: E. Berisha, Balliu, Ismajli, Ajeti, Mitaj, Gjasula, Asllani, Bajrami, Asani, Hoxha, Broja.
Trajner: Silvinjo

LIHTENSHTEJNI: Ospelt, Kindl, Gopel, N. Bek, Volfinger, Maier, Sele, Byhel, Lyhinger, Saglam, J. Bek.
Trajner: Konrad Fynfshtyk

sdffsddsffdsfdsfsdfsdsfdsfd

ssssssssssss

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts