LIVE| Shtatë vite pa fituar në Angli, Reali sfidon edhe tersin ndaj ÇelsitKa startuar në orën 21:00 në “Stamford Bridge”, akti i dytë i gjysmëfinales së Champions-it, mes Çelsit dhe Realit të Madridit. Gjithçka mbetet e hapur, për sa i përket kualifikimit pas barazimit 1-1 në sfidën e parë, teksa të 2 ekipet do t’i luajnë të gjitha shanset, për të siguruar një biletë në finalen e Stambollit, aty ku i pret Mançester Siti i Pep Guardiolës, që eliminoi mbrëmjen e djeshme PSG-në.

Celsi stadiumi

Për sa i përket statistikave, Çelsi do të luajë për herë të pestë kundër Realit të Madridit në një kompeticion europian.  Madrilenët nuk e di çfarë do të thotë të fitosh në 4 ndeshjet e fundit në transfertë me skuadrat angleze. Ekipi spanjoll ka arritur të marrë vetëm 2 barazime dhe 2 humbje, duke shënuar vetëm 2 gola. Fitorja e fundit është ajo ndaj Liverpulit në tetorin e vitit 2014, në fazën e grupeve të Champions-it.

Celsi-real

Nëse Zinedin Zidan do të fitojë mbrëmjen e sotme kundër Çelsit, atëherë do të barazojë Fergusonin dhe Ançelotin për gjysmëfinale të fituara në karrierë. Tomas Tuhel ka humbur vetëm 4 nga 18 ndeshjet e luajtura në shtëpi në Ligën e Kampionëve. Bilanci i dueleve të tjera është 12 fitore dhe 2 barazime. Të dy teknikët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat.

ÇELSI-REAL MADRID 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Ka startuar sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

ÇELSI: Mendi, Rudiger, Kristensen, Thiago Silva, Çiluell, Azpilikueta, Zhorzhinjo, Kante, Maunt, Havertz, Verner. Trajner: T.Tuhel

Celsi

REAL MADRID: Kurtua, Militao, Ramos, Naço, Mendi, Kros, Kasemiro, Modriç, Hazard, Vinicius, Benzema. Trajner: Z.Zidan.

Reali

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.