LIVE| Siti-Dortmund/ Përballje spektakolare, skuadra e Guardiolës kalon përsëri në avantazh (VIDEO)Luhet duke filluar nga ora 21:00, ndeshja mes Mançester Sitit dhe Dortmundit, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampioneve. Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, të cilat do të kërkojnë një rezultat pozitiv, për ta pasur më të lehët për ndeshjen e kthimit.

MRF2021_ManCityvBorussiaDortmund-1038x519

Siti i Guardiolës, vjen i favorizuar në këtë ndeshje, kjo për shkak të formë shumë të mirë që po kalojnë në këtë periudhë. Megjithatë nuk pritet të jetë një ndeshje e lehtë, pasi Dortmundi, pavarësisht formës jo të mirë në kampionat, në Champions ka treguar se shndërrohet në një tjetër skuadër.

Këto dy ekipe janë përballur në Champions 9 vite më parë, ku bilanci flet për gjermanët, të cilët në ndeshjen e parë barazuan 1-1 ndërsa në ndeshjen e kthimit fituan minimalisht.

LIVE| Siti-Dortmund 2-1

De Bryjne 19′, Foden 90’/ Rojs 84′

FORMACIONET ZYRTARE:

Mançester Siti: Ederson, Stons, Ruben Dias, Kanselo, Uoker, Rodri, Gyndoan, Mahrez, De Bryjne, Foden, Bernardo Silva. Trajner: P. Guardiola

Borusia Dortmund: Hitz, Akanxhi, Humels, Morej, Gerrero, Belingam, Emre Xhan. Dahud, Knauf, Haland, Rojs. Trajner: E. Terziç

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.