LIVE Southampton-Everton/ Gjithë publiku në këmbë, Broja largohet si hero (VIDEO)
Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, Armando Broja është tashmë lideri i sulmit të Sauthemptonit. Pak minuta më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të sfidës që “shenjtorët” do të luajnë ndaj Evertonit, teksa Broja-Adams e nisin nga minuta e parë. 

ARMANDO BROJA 2

Nëse luan Armando Broja, për shqiptarët në interes është njësoj si të luajë Kombëtarja, me bomberin shqiptar që ka fituar zemrat e të gjithë tifozëve kuqezinj dhe jo vetëm.

Një fakt interesant është se Broja do të tentojë të ndëshkojë, Frenk Lampard, ish-trajnerit të Çelsit, që i dha shansin e artë për të debutuar në Premier Ligë.

LIVE REZULTATI:

SAUTHEPMTON 2-0 EVERTON

53′ Armstrong, 85′ Long

Goli i Long

Zëvendësimi i Brojës

Rasti i Brojës

Goli i Armstrong

Kalimi i Brojës

Rasti i Brojës

FORMACIONI ZYRTAR:

Broja

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *