LIVE| Starton pjesa e dytë, Interi në fushë për të shmangur humbjen (VIDEO)

Interi do të zbresë në fushë mbrëmjen e sotme për javën e 5-të të Serisë A ku kundërshtar do të ketë Fiorentinën.

fiorentina inter

Zikaltrit vijnë nga një fitore e thellë 6-1 me Bolonjën duke treguar dhëmbët pas dy rezultateve jo të mira radhazi. Fiorentina ka rilindur pas humbjes me Romën në javën e parë të kampionatit duke siguruar 3 fitore në javët në vazhdim.

Zikaltërve do të bëjnë pa Vidal dhe Korrea në këtë sfidë si pasojë e dëmtimit, ndërsa për violët do të mungojë Kastrovili. Sa i përket formacioneve, Inzagi ju ka kthyer zgjedhjeve të vjetra, duke lënë sërish në stol Dumfrajs për Darmian dhe në krahun e majtë ka vendosur të aktivizojë Ivan Perisiç. Sulmi do të formohet nga dyshja Xheko-Lautaro.

LIVE/ FIORENTINA-INTER 1-0

Sotil 23′

LIVE/ ATALANTA-SASUOLO 2-1

Gosens 4′, Zapakosta 37’/ Berardi 44′

FORMACIONET ZYRTARE

inter

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.