LIVE| Starton sfida në Amsterdam, Uellsi dhe Danimarka ngrenë siparin e 1/8-ve


Ka startuar  në orën 18:00 në Amsterdam sfida Uells-Danimarkë, e cila ngre siparin e fazës së 1/8-ve të Europianit.

amsterdam

Stadiumi “Johan Krujf Arena” do të presë dy skuadra që nuk është se treguan një paraqitje të mirë në grupe teksa danezët u kualifikuan mes fatit vetëm falë golavarazhit më të mirë se kundërshtarët e Rusisë. Sfida shikohet me shanse të barabarta për dyja kombëtaret të cilat pritet të dhurojnë spektakël.

Rasti i Eriksen dhe kualifikimi në frymën e fundit i ka dhënë zemër Danimarkës e cila me Rusinë bëri një super paraqitje. Nga ana tjetër, Uellsi bazohet tek yjet e skuadrave si Bejl e Ramsej për të vazhduar aventurën në Europian.

LIVE: UELLS – DANIMARKË 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Ka nisur sfida!

FORMACIONET ZYRTARE

danimarke uell

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *