LIVE Tirana-Dinamo / Bardheblutë në sulm në minutat e parë, Seferi shpërdoron
Tirana dhe Dinamo ndeshen për herë të dytë në pak ditë, por kësaj radhe për kampionat.

tirana dinamo

Bardheblutë do të tentojnë 3 pikëshin për të thelluar diferencën me Kukësin që bëri hap fals ndaj Skënderbeut. Orges Shehi do të vijë me zgjedhje të detyruara në sulm duke zëvendësuar Ngonë me Gjumsin.

Ndërsa Bledi Shkëmbi i ka besuar sërish Xhulio Skukës që bëri mjaft mirë në ndeshjen në mesjavë.

LIVE Tirana-Dinamo 0-0

MINUTË PAS MINUTE

24′ Gjumsi tenton të fitojë një top në zonën e bluve, por Bakaj është i vëmendshëm duke e larguar shpejt sferën nga porta dinamovite.

20’ Gjumsi lëshon një gjuajtje të fortë nga e djathta, Bakaj grushton me vështirësi e pastaj mbrojtja dërgon topin në këndore.

17’ Iniciativa mbetet e Tiranës, me Najdovskin i cili gjuan nga distanca, pa gjetur katërkëndorin.

15’ Gjumsi mundohet të shpërthejë në krahun e djathtë me një aksion të shpejtë, por Isaevski me shumë mjeshtëri arrin të fitojë faull në zonë.

12’ Kundërsulm thuajse perfekt i Tiranës me Xhixhën, ai pason për Seferin i cili gjuan nga e majta, por gjen Bakajn e vëmendshëm i cili çon topin në këndore.

7’ Minuta studimi nga të dy skuadrat, të cilat nuk lejojnë hapësira për sulmuesit me aksionet që thyhen pranë zonës.

3’ Çinedu nis një top në të majtën në zonë për Mihanën, del portieri Bekaj dhe kontrollon gjithçka.

1’ Dinamo nis ndeshjen dhe shkon menjëherë në zonë me Çinedu, por pastaj ndalet nga gjyqtaria, Sulmuesi i Dinamos pretendon për prekje të topit me dorë nga Hoxhallari, por edhe VAR lejon vazhdimin e lojës.

FORMACIONET ZYRTARE:

Tirana (4-3-3): Bekaj; Toshevski, Behiratçe, Hoxhallari, Ismailgeci; Totre, Limaj, Najdovski; Gjumsi, Xhixha, Seferi, Trajner: O.Shehi

Dinamo (4-2-3-1): Bakaj; Siljanovski, Sidibe, Imami, Isaevski; Samake, Demiri; Skuka, Ibraimi, Mihana; Çinedu, Trajner: B.Shkëmbi

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.