LIVE| Uells-Shqipëri/ Starton miqësorja në Kardif, Kombëtarja kërkon një rezultati pozitiv


Ka startuar në orën 18:00 miqësorja mes Uellsit dhe Shqipërisë që është duke u luajtur në stadiumin e Kardifit. 

bandicam 2021-06-05 18-00-34-376

Shqipëria e drejtuar nga Edi Reja do të zhvillojë testin e parë miqësor ku do të ketë skuadrën britanike e cila do të jetë pjesëmarrëse e kompeticionit EURO 2020. Edhe pse bëhet fjalë për një miqësore, ku rezultati nuk ka shumë vlerë. kuqezinjtë do të tentojnë të marrin maksimumi nga ky takimi.

LIVE: UELLS-SHQIPËRI 0-0

KOMENTI LIVE: 

5′ Shqipëria shfaqet më kërkuese në këto minuta të para, duke ushtruar presion të vazhdueshëm në zonën e Uellsit, por ende nuk është regjistruar asnjë rast konkret në portat respektive.

1′ Starton sfida miqësorja!

FORMACIONET ZYRTARE –

UELLS – (4-4-2): Henesi; Ampadu, Mefam, Dejvis, Uilliams; Levit, Alen, Ramsi, Norrington-Dejvis; Bruks, Roberts. Trajner: Rob Pejxh.

SHQIPËRIA – (3-5-2): Selmani; Ismajli, Kumbulla, Gjimshiti; Doka, Çekiçi, Bare, Abrashi, Lenjani; Balaj, Manaj. Trajner: Edoardo Reja.

for

PRECEDENTËT ME UELLSIN

7 shtator 1994 (Euro 1996) UELLS-SHQIPËRI 2-0

15 nëntor 1995 (Euro 1996) SHQIPËRI-UELLS 1-1

20 nëntor 2018 (Miqësore) SHQIPËRI-UELLS 1-0

BILANCI

Ndeshje: 3 Fitore: 1 Barazime: 1 Humbje: 1

G +: 2 G-: 3

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.