LIVE| Vllaznia-Laçi/ Sfida nis vrullshëm për shkodranët, por Latifi bën të pabesueshmen para portës (VIDEO)

Vllaznia dhe Laçi do të përballen mbrëmjen e sotme në një sfidë ku pritet shumë pasi dihet që kjo përballje dhuron gjithmonë spektakël.

loro borici

Vllaznia mposhti 3-1 Kastriotin javën e kaluar duke dominuar totalisht ndërsa ndaj Laçit do të jetë provë force për shkodranët.

Sa i përket formacionet, Brdariç do ta rreshtojë ekipin me modulin 4-2-3-1, duke hedhur në fushë formacion tërësisht sulmues. Ndërsa Josa i është përgjigjur mr një 4-3-3 ku në sulm do të jenë Mazrekaj, Zarubica dhe Guindo.

LIVE| VLLAZNIA-LAÇI 0-0

KOMENTI LIVE

2′ Nis vrullshëm sfida për shkodranët, Liridon Latifi s’i beson syve çfarë rasti ka humbur. Ndizet takimit që në start.

1′ Starton sfida, shi rrebesh bie në ”Loro Boriçi”.

FORMACIONET ZYRTARE

Vllaznia (4-2-3-1): Zogoviç; Gurishta, Dianje, Adili, Hakaj; Krymi, Jonuzi; Latifi, Mustedanagiç, Hoxhaj; Aralica, Trajner: T.Brdariç

Laçi (4-3-3): Dajsinani; Roganoviç, Ignjatoviç, Malota, Ziko; Deliu, Qato, Shehu; Mazrekaj, Zarubica, Guindo, Trajner: M.Josa

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.