LIVE| Vllaznia-Teuta/ “Finale” me aromë titulli në Shkodër, skuadrat në kërkim të triumfitKa startuar në orën 18:00, në “Loro Boriçi” të Shkodrës, përballja mes Vllaznisë dhe Teutës, e vlefshme për javën e 31-të të Kategorisë Superiore. Shkodranët e trajnerit Brdariç, do të kërkojnë të rikthehet te fitorja pas humbjes ndaj Tiranës, për të qenë deri në fund të kampionatit në luftën për titullin kampion.

bandicam 2021-05-03 18-00-14-022

Përballje vendimtare edhe për durrsakët e Edi Martinit, që kryesojnë kampionatin me 55 pikë në 30 ndeshje. Të dy teknikët kanë bërë publike formacionet zyrtare për këtë përballje, duke hedhur në fushë lojtarët më në formë që kanë në dispozicion.

VLLAZNIA-TEUTA 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Ka startuar supersfida në “Loro Boriçi”, shkodranët luajnë topin e parë nga qendra.

FORMACIONET ZYRTARE:

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi, Isaevski, Krymi, Marku,  Imeri, Da Silva, Hoxhaj, Dilaver Trajner: Th. Brdariç

Teuta: Frashëri, Arapi, Hoxha, Xhekson, Todorovski, Aleksi, E.Vila, Avdyli, L.Vila, Bregu, Krasniqi, . Trajner: E. Martini

Vllaznia-Teuta ndeshja

vLLAZNIA-TEUTA

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *