Liverpuli gati për goditjen e bujshme në merkato, kërkon të afrojë yllin e ri të Anglisë


Jurgen Kliop duket se ka menduar menjëherë për vitin e ardhshëm, ku kërkon të ndërtojë një skuadër që të dominojë globin. Kështu, në verën e vitit 2023, Liverpul do të bëjë gati ofertën për të afruar në “Anfield” talentin anglez, Jud Belingham.

bellingham

19-vjeçari është një lojtar shumë i rëndësishëm për Dortmundin, por prej kohësh “The Reds” e ka ndjekur yllin e ri të “Tre Luanëve”.

Siç bën me dije “Daily Mail”, Liverpuli do të lërë të lirë Nabi Keita vitin tjetër dhe menjëherë do të hidhet në sulm për të siguruar shërbimet e anglezit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.