Llogaritë e Grupit E/ Tifozët e Gjermanisë me laps dhe letër në dorë, ja si kualifikohet kombëtarja e Hansi Flik

Kryesfida e mbrëmjes së sotme mes Spanjës dhe Gjermanisë nuk prodhoi fitues. Takimi i fazës së grupeve të Botërorit të Katarit përfundoi  në barazim 1-1, duke lënë gjithçka të hapur për sa i përket kualifikimit.

gernma

Tashmë të gjithë tifozët gjermanë janë me laps dhe letër në dorë duke bërë llogaritë. Më poshtë keni të gjitha ekuacionet e mundshme, sesi Gjermania mund të kalojë fazën e grupeve. Ndeshjet e fundit të grupit E janë Gjermani-Kosta Rika dhe Spanjë-Japoni.

Llogaritë: si kualifikohet Gjermania:

Gjermania do të detyrohet të fitojë kundër Kosta Rikës me goleadë, nëse Japonia ia del të marrë një pikë ndaj Spanjës

Fitorja e Gjermanisë dhe humbja e Japonisë.

Si eliminohet Gjermania:

Çdo rezultat tjetër përveç fitores.

Çfarë ndodh nëse Japonia mund Spanjën:

Nëse japonezët marrin 3 pikë ndaj skuadrës së Enrique me 95% janë pikërisht ata që shkojnë në fazën tjetër.

Shënim: Nëse ekipet kanë pikë të barabararta, shikohet golavarazhi

r3-2-600x186

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *