Llogaritë për në Champions, Roma arrin të kualifikohet vetëm nëse Atalanta del e pesta

llogarite per ne champions roma arrin te kualifikohet vetem nese atalanta del e pesta


Me fitoren e Europa Ligës nga skuadra e Atalantës ka nisur edhe festa e Romës. Ose është gati të shpërthejë. Sepse verdhekuqtë edhe duke qenë të gjashtët në klasifikimin e përgjithshëm të Serisë A janë një hap larg pjesëmarrjes në Champions.

romaa

Por çfarë duhet? Duhet thjesht që zikaltrit e Atalantës ta mbyllin kampionatin në vendin e pestë. Një skenar i mundshëm, por jo i sigurt duke parë që janë vetëm -2 nga Bolonja dhe Juventusi që ndodhen respektivisht në vendin e tretë dhe të katërt. Kështu që ekipit të De Rosit nuk i mbetet gjë tjetër veçse të bëjë tifo për Torinon dhe Fiorentinën, dy rivalët e radhës për “Dean”.

Pra Roma shkon në Champions vetëm nëse Atalanta del e pesta.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts