Lojërat Olimpike Tokio 2020, kërcënohen nga një tajfun

Një tajfun po kërcënon zhvillimin e Lojërave Olimpike javën e ardhshme, ndërkohë që po i drejtohet sot Japonisë.

Tajfuni, i teti i këtij sezoni, po kalon Paqësorin dhe po shkon drejt Honshusë, ishulli kryesor i Japonisë.

Parashikohet që ai ”të zbarkojë” të martën në rajonin Kanto, i cili përfshin edhe Tokion.

”Masa të caktuara po merren për t’u përgatitur për stuhinë”, tha zëdhënësi i komitetit organizator, Masa Takaya.

Nuk është e pazakontë që ngjarjet olimpike të vonohen për shkak të motit të keq.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *