Lordët thirrje qeverisë britanike: Bëni presion Kosovës e Serbisë për marrëveshjet – të krijohet shërbimi shqip i BBC-së

Komiteti i Marrëdhënieve Ndërkombëtare dhe Mbrojtjes së Dhomës së Lordëve në Britani të Madhe i ka dërguar një letër Sekretarit të Jashtëm, Lordit David Cameron, pas përfundimit të hetimit të tij të shkurtër për Ballkanin Perëndimor. Ky Komitet thotë se tensionet në Ballkanin Perëndimor janë përshkallëzuar së fundmi. “Ka pasur përleshje të dhunshme në veri […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts