“Lufta duhet të përfundojë”/ Zelensky thirrje për bisedime: Është koha për t’u takuar! Të vendosim drejtësi për Ukrainën, përndryshe…

Volodymyr Zelenskiy ka bërë thirrje për bisedime paqeje “domethënëse dhe të drejta” mbi pushtimin rus të Ukrainës.

“Është koha për t’u takuar. Koha për të folur. Është koha për të rivendosur integritetin territorial dhe drejtësinë për Ukrainën . Përndryshe, humbjet e Rusisë do të jenë aq të mëdha sa që disa breza nuk do të mjaftojnë për t’u rikuperuar.Lufta duhet të përfundojë. Propozimet e Ukrainës janë në tryezë.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts