Lufta e përgjakshme në Gaza, mijëra qytetarë marshojnë në Londër, thirrje për armëpushim (Video)

lufta e pergjakshme ne gaza mijera qytetare marshojne ne londer thirrje per armepushim video

Mijëra qytetarë kanë mbushur sheshet në Londër dukë bërë thirrje për një armëpushim në Gaza. Protestuesit nisin të marshojnë në qendër të Londrës, në rrugën drejt Sheshit të Parlamentit, duke brohoritur “armëpushim tani”.

Lufta Izrael-Hamas ka sjellë shkatërrime të mëdha dhe qindra mijëra viktima. Ndërkohë numri i të vdekurve në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës së 7 tetorit midis ushtrisë izraelite dhe Hamasit është rritur në 23,843, tha lëvizja islamike palestineze në pushtet në enklavë.

Hamasi njoftoi gjithashtu se të plagosurit tani numërojnë 60.317, ndërsa theksoi se mijëra njerëz janë ende nën rrënoja.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts