Lufta e përgjakshme në Gazë, atentat ndaj presidentit të Palestinës, dyshohet se…

Presidenti i Palestinës, Abu Mazen është sulmuar ditën e sotme nga një grup njerëzish të armatosur.

Sipas mediave të huaja, një nga rojet u vra, duke shtuar se nuk dihet nëse Abu Mazen është plagosur apo jo. Dyshohet se sulmi erdhi pasi Abbas u takua me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së Antony Blinken në qytetin Ramallah të Bregut Perëndimor të dielën për të diskutuar gjendjen e vështirë të palestinezëve në Gaza mes refuzimit të Izraelit për të ndalur sulmet ushtarake.

Sulmi pretendohet se është bërë nga grupi i quajtur “Bijtë e Abu Jandal” të lidhur me Hamasin, por Fatah, partia që qeveris PNA, e mohon këtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts